رسانه‌های خارجی چشم‌ به روی واقعیت‌ اربعین بستند/ قدرت شیعه در حال افزایش است

دانش آموز ترکیه ای در پیاده روی اربعین:رسانه‌های خارجی چشم‌ به روی واقعیت‌ اربعین بستند/ قدرت شیعه در حال افزایش است

یک دانش آموز ترکیه ای حاضر در پیاد روی اربعین گفت: رسانه های خارجی چشم خود را بر روی واقعیات اربعین بسته اند، اما در واقع قدرت شیعه در حال افزایش است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به عراق، فاطمه نیدا دانش آموز دبیرستانی اهل ترکیه در مسیر پیاده روی اربعین در موکب خبرگزاری فارس، در ارتباط با حضور در بین زائران امام حسین(ع) اظهار داشت: یک بار پیش از این به کربلا آمدم، با تعریفی که از پیاده روی اربعین شنیدم، از خدا درخواست کردم بار دیگر زمینه‌ای فراهم کند که دوباره توفیق این زیارت نصیبم شود.

وی با اعلام اینکه حضور در این مراسم معنوی کار عقل نیست، عشق بازی است، افزود: پیگیری زیادی کردم تا بار دیگر امام حسین(ع) را زیارت کنم.

دانش آموز دبیرستانی اهل ترکیه اضافه کرد: معنویتی که من در این سفر احساس کردم را ترویج می‌کنم، در بین مسیر تصویر می‌گیرم، از احساسات پاک مردم مستند سازی می‌کنم و نسبت به انتشار آن در فضای مجازی اقدام می‌کنم.

وی با اعلام اینکه هر بچه شیعه باید نسبت به ترویج فرهنگ شیعه از ظرفیت فضای مجازی اقدام کند، افزود: حیف است این احساسات پاک مردمی فقط در این جا ختم شود، همه مردم شیعه باید مانند حضرت زینب(س) مصائب اهل بیت را ترویج کنند، کار زینبی مردم بعد از اربعین باید به صورت جدی‎تر آغاز شود.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا رسانه‌های خارجی از کنار این اجتماع بزرگ به سادگی گذشتند و چندان تمایلی به انتشار واقعیت‌های موجود در مراسم اربعین ندارند، بیان کرد: آنها می‌ترسند شیعه تقویت شود، غافل از اینکه این اجتماع عظیم اربعین زمینه‌ای فراهم کرد که واقعیت‌های اسلام به خوبی تبیین شود.

وی در پایان با اعلام اینکه اربعین مختص به مسلمان‌ها نیست، گفت: این اجتماع جهانی شده است و واقعیت‌های شیعه در این گردهمایی بزرگ مطرح می‌شود.

پاسخ دهید