دبیرکل اتحادیه دربازدید از عملیات محرم استان قزوین امسال،سال رونق هیئت های دانش آموزی انصارالمهدی(عج) است

دبیرکل اتحادیه دربازدید از عملیات محرم استان قزوین امسال،سال رونق هیئت های دانش آموزی انصارالمهدی(عج) است

 

همزمان با چهارمین روز از ماه محرم دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از عملیات محرم هیات انصارالمهدی(عج) شهری استان قزوین بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ، همزمان با  فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و آغاز به کار هیات‌های شهری و مدرسه‌ای انصارالمهدی(عج)، دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با سفر به استان قزوین در هیئت دانش آموزی انصارالمهدی (عج) و جلسه کادر هیئت های انصارالمهدی(عج) این شهرستان شرکت کردند.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: کربلا جایی بود که حضرت قاسم بن حسن(ع) و حضرت علی اکبر(ع) وفاداریشان پبه امام حسین(ع) ثابت شد. اوج وفاداری حضرت ابالفضل(ع) بود که درس وفا را در واقعه عاشورا به ما نشان داد.
وی افزود: شما دانش آموزان ، پای روضه شهیدانی نشسته اید که درس وفاداری را به ما آموخته اند، شما در هیئت انصارالمهدی(عج) درس وفاداری می آموزید. یعنی شما پذیرفته شده اید. وقتی ذکر حسین حسین را باهم زمزمه میکنیم، وقتی اشک می ریزیم و وقتی دعا می کنیم همه ی اینها کارهایی است که اسم تان را در لیست وفاداران به امام حسین(ع) می نویسند. و انشاالله همه ی ما از وفاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) باشیم.
وقتی وارد هیئت می شویم یعنی آمده ایم اسم خود را در زمره وفاداران اباعبدالله ثبت کنیم. و بگوییم ما وفادار هستیم نسبت به پیروان سیدالشهدا.عضویت در انجمن اسلامی هم همینطور است  و چقدر زیباست.
علامتی خاطرنشان کرد: رهبر عزیزمان فرمودند: قدر عضویت در انجمن اسلامی را اسلامی را بدانید. اینجا آمدیم وفاداری خود را به اهل بیت(ع) ثابت کنیم آمدیم تا بگوییم که امروز سوم مهر شمسی است و من همان جوان سال ۶۱ قمری هستم. امروز نائب امام زمان ، مقام معظم رهبری است وفاداری را از طریق عضویت در انجمن اسلامی به امام نشان دهید.
انشاالله همه ی ما از سربازان صاحب الامر قرار بگیریم و ما را در لیست وفاداران امام حسین(ع) قرار دهند.
همچنین دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان  با حضور در جمع هیأت امنا و کادر اجرایی هیأت انصارالمهدی(عج) قزوین گفت: حضور در جمع شما برای ما افتخار است.
وی گفت: دانش آموزان انجمنی خالصانه و با دستانی خالی در تلاش و کوشش برای انجام برنامه های فرهنگی هستند.
وی  با اشاره به این مطلب که «کشتی نجات عالم حضرت امام حسین (ع) است.» گفت:  اگر می خواهیم تشکلمان را به جایگاه اصلی اش برسانیم راهش همین چنگ زدن و توسل به محبت حضرت سیدالشهدا(ع) است.
وی افزود: امسال سال رونق هیأت های دانش آموزی انصارالمهدی(عج) است. زیرا معنویت گرایی، هدف، آرمان، الگو، کار و تعاون و انسجام همه و همه در هیأت است که محقق می شود. و اگر می خواهیم تشکلمان احیا بشود راهش همین هیأت است. و از مسجد و هیات است که شهدا پرورش پیدا کرده اند و ما نیز باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
وی خطاب به اعضای حاضر در جلسه گفت: اخلاص در هیأت شما موج می زند و دانش آموزی بودن از محاسن هیأت شماست.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به کیفیت برگزاری هیئت های انصار المهدی (عج) و هرچه بهتر برگزارکردن هیأت های دانش آموزی گفت: باید سعی کنیم که از مسیر صحیح عزاداری خارج نشویم و مداحان نیز توجه کنند مضامین شعر زبان حال بوده و دارای مفهوم و ارزش های انقلابی باشد.

 

پاسخ دهید