جشن میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر در شهرستان بیرجند _ خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان جنوبی ، هیئت انصارالمهدی (عج) دانش آموزان خواهر اتحادیه استان با محوریت  ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر در روز دوشنبه ۲ مردادماه با حضور دانش آموزان خواهر مقاطع متوسطه اول و دوم شهرستان بیرجند در محل حسینیه ابن‌حسام‌خوسفی این شهرستان برگزار شد.

خانم میرصادقی، مسئول اموربانوان بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان خراسان جنوبی و سخنران این نشست ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه(س)  پیرامون سعادت دختران به ایراد سخن پرداخت و گفت : طبق آیات سوره مبارکه شمس ، رستگاری در گرو تزکیه روح و نفس می باشد و  خداوند متعال نیز با ذکر یازده قسم بر این موضوع تاکید دارد.

وی همچنین ضمن تاکید بر رابطه دختران با مادران و حساسیت دوران نوجوانی افزود: در گفت‌وگوهای روزمره براساس آیات قرآن می‌بایست احترام پدر و مادر درنظر گرفته شود و احترام به والدین باید در جزئی ترین رفتارهای روزانه ما قرار بگیرد. میرصادقی نیز در پایان سخنان خود خوشبختی واقعی را از آن کسانی دانست که هیچ کس غیرخدا را در قلب خود راه ندهند.

در ادامه این نشست پس از معرفی کتاب دخترانه گلپوش با موضوع حجاب و اهدای این کتاب به حاضرین ؛ از عروسک ایرانی – اسلامی حلما تولید کارگروه حجاب و عفاف قرارگاه مردمی ولیعصر (عج) استان خراسان جنوبی رونمایی شد و نیز از طراح این عروسک که از دانش آموزان انجمنی استان می باشد نیز تقدیر به عمل آمد.

از دیگر برنامه های این نشست می توان به مولودی خوانی ، مسابقه و تقدیر از دانش آموزان برگزیده یادواره لشکرفرشتگان شهرستان بیرجند نیز اشاره کرد.

پاسخ دهید