فراخوان انتخاب “شعار محرم” ویژه هیئت دانش آموزی انصارالمهدی (عج) سراسر کشور.

🔹برای چهارمین سال پیاپی هیأت های دانش آموزی انصارالمهدی (عج) سراسر کشور برای محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان، شعار واحدی را سرلوحه کار خود قرار می ­دهند.

🔹رسم انتخاب و اعلان شعار، در تاریخ اسلام رشته بلندی دارد که سررشته های آن را باید در جنگ ها و غزوات رسول خدا جست. چنانکه ازامیرالمؤمنین علیه السلام نقل شده که شعار مسلمانان در جنگ بدر «یا منصور أمت» بوده است. در کنار این شعارهای عمومی رجزخوانی هایسرداران سپاه اسلام که با اشعار و عبارات حماسی خود را معرفی می کردند می تواند نمونه هایی از شعارهای صدر اسلام را برای ما تداعی کند.

🔹رسم انتخاب شعار برای برنامه های هیأت، چند سالی است در میان هیأت های سراسر کشور رایج شده است. با توجه به این ریشه تاریخی همواره باید مراقب بود که آسیب و آفت گریبان این سنت را نگیرد. برای همین همواره باید اصولی را برای انتخاب شعار در نظر گرفت که مهم ترین آنتوجه به حفظ روحیه حماسی عاشورا، توجه به پیروزی جبهه حق در این واقعه و پرهیز از انتخاب شعارهایی است که حاصل آن فقط پرداختنبه اندوه و ناراحتی از واقعه کربلاست.

🔹دبیرخانه هیات های دانش آموزی انصارالمهدی از همه اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان دعوت میکند تا شعارهای پیشنهادی خود را برای محرم سال ۱۳۹۶ تا تاریخ ۳۰ مرداد امسال به شماره ۳۰۰۰۱۲۹۸ ارسال کنند. پس از نظرسنجی از دانش آموزان منتخب و تایید دبیرخانه شعار محرم امسال انتخاب می شود که هیأت های دانش آموزی انصارالمهدی علیه السلام سراسر کشور برای محرم امسال از آن استفاده خواهندکرد.

🔹لازم به ذکر است شعار محرم سال قبل *حسین تو را می خواند* بوده است.

پاسخ دهید