برگزاری جشن نیمه شعبان در هیات انصارالمهدی (عج) خواهران شهرستان میاندوآب

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آذربایجان غربی، جشن نیمه شعبان در هیئت انصار المهدی (عج) واحد خواهران شهرستان میاندوآب در حسینیه دارالقرآن آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم شقاقی مربی قرارگاه خواهران در موضوع غیبت و شرایط ظهور امام عصر(عج) به سخنرانی پرداخت و گفت: غیبت امام عصر(عج) سبب می شود تا نفاق پنهان عده ای آشکار، و ایمان حقیقی مؤمنان واقعی معلوم شود و مردم در کوره حوادث این دوران آزموده و خوب و بد آنها مشخص گردد. لذا وقتی از امام باقر علیه السلام پرسیدند فرج شما اهل بیت کی فرا خواهد رسید، حضرت فرمودند: این امر واقع نخواهد شد، مگر زمانی که شما غربال شوید و افراد آلوده و پاکان و مخلصان از همدیگر به طور کامل جدا شوند.

وی در ادامه به موضوع ظهور اشاره کرد و افزود: ظهور امام زمان(عج) متوقف بر شرط هایی است که از جمله آنهاست: وجود یاران فداکار و با ایمان که با تمام وجود آماده فداکاری در راه حاکمیت بخشیدن احکام الهی باشند و لحظه ای از پیروی دستور حجت الهی غفلت نکنند. شرط دیگر آمادگی فکری و اعتقادی توده مردم است که با شنیدن دعوت رهایی بخش امام زمان(عج)، با جان و دل پذیرا باشند و زمینه را برای هرچه بهتر و بیشتر فراهم شدن حکومت عدل جهانی آماده سازند.

اجرای سرود توسط گرده سرود اتحادیه شهرستان میاندوآب از دیگر برنامه های این مراسم بود.

پاسخ دهید