راهپیمایی اربعین تبدیل به همایش بزرگ جهانی آزادگان و مؤمنان می‌شود

نماینده مقام معظم رهبری در جمع دانش‌آموزان شهرستان ایلام گفت: اتفاق حیرت انگیز و کاملاً متفاوت راهپیمایی اربعین، در حال تبدیل‌شدن به همایش بزرگ جهانی آزادگان و مؤمنان است.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، نماینده مقام معظم رهبری روز سه‌شنبه هجدهم آبان‌ در جمع دانش‌آموزان دبیرستان پروین اعتصامی ایلام حضور یافت و ضمن بازدید فعالیت‌های انجمن اسلامی دبیرستان مذکور به ایراد سخنرانی پرداخت.

در این دیدار که با حضور دبیرکل و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش استان ایلام صورت پذیرفت، نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به ایام اربعین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) گفت: فضای کشور ما بلکه جهان تشیع تحت تأثیر آرمان‌های عاشورایی به یکی از نقاط حساسش در ماه صفر رسیده است و به لطف خداوند موج حسینی که در اربعین به راه افتاده در حال جهانگیر شدن است.

وی گفت: در روایات گفته شده نجات بشریت به نام امام حسین(علیه‌السلام) انجام خواهد شد و آن کار بزرگی که به نام فرزند عزیزشان حضرت بقیه الله‌الاعظم(عج) انجام می‌شود با نام و یاد، پرچم و زمینه‌سازی و سرمایه‌گذاری امام حسین(ع) اتفاق خواهد افتاد.

حجت‌الاسلام و المسلیمن حاج‌علی‌اکبری خاطرنشان کرد: هیچکس باور نمی‌کرد پرچمی به نام حسین‌بن‌علی(علیه‌السلام) از سرزمین سلمان برافراشته شود. ایرانی که ظرفیت همه‌جانبه فرهنگی، استعدادی، منابع انسانی و طبیعی، موقعیت سوق‌الجیشی و ریشه‌های دینی و اخلاقی را دارد.

وی گفت: امروز امام حسین(ع) در همه جای دنیا شناخته شده است و پرچمی که از انقلاب اسلامی آغاز شد به اقصی‌نقاط عالم رفت و هر سال موج ارادت و علاقه به سید‌الشهدا(ع) گسترده می‌شود. به‌خصوص اتفاق حیرت‌انگیز و کاملاً متفاوت اربعین که به همایش بزرگ جهانی آزادگان و آزادی‌خواهان و مؤمنان تبدیل شده است و همه دوست‌داران حضرت بر اساس فرمایش امام حسن عسگری(ع) که فرمودند «زیارت اربعین از نشانه‌های مؤمن است» خودشان را به کربلا می‌رسانند و هر سال این حرکت گسترده‌تر و با حضور متفاوت‌تر اتفاق می‌افتد.

نماینده مقام معظم رهبری گفت: خدای بزرگ را شاکریم که مبداء این تحولات عظیم، ایران عزیز است؛ آن هم به نام یکی از اصحاب بزرگ پیامبر(ص) جناب سلمان، که نماینده فرهنگ و تمدن ایرانی در محضر پیامبر بود و همه سرمایه بزرگ ایران را با ابتکارات، فرهنگ، شعور و ریشه‌اش به محضر پیامبر تقدیم‌کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: خوش‌فکرترین، عمیق‌ترین، دوراندیش‌ترین و متفکرترین اصحاب پیامبر جناب سلمان بودند که نمایندگی خوبی از ایران در محضر پیامبر(ص) کرد و این حرکت از همین نقطه آغاز و در حال جهانی‌شدن است و روحیه عزت‌طلبی، آزادی‌خواهی و معنویت‌خواهی به نام امام حسین(علیه‌السلام) در دنیا ترویج می‌شود.

وی گفت: نقطه مقابل این فرهنگ متعالی و اخلاقی عمیق و ریشه‌دار که به نام امام حسین(ع) شناخته می‌شود جریان مفتضح رسوایی است که امروز شما در آمریکا مشاهده می‌کنید و جریانات انتخابات اخیر آمریکا در واقع رونمایی کرد از اقتضائاتی که در این جامعه مدعی رخ می‌دهد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه گفت: جوان عزیز امروز باید بصیرت انسانی، اسلامی، ایرانی و هویت انقلابی خود را بیش از گذشته شناسایی کند.

لازم به ذکر است در ابتدای این برنامه مدیریت دبیرستان پروین اعتصامی گزارش فعالیت‌های انجمن‌های اسلامی را ارائه کرد. همچنین مدیرکل آموزش و پرورش طی سخنانی حضور نماینده مقام معظم رهبری را خوش‌آمد گفت.

پاسخ دهید