دبیرکل انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان:۱۷۰۰ هیأت دانش‌آموزی در کشور فعال است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حامد علامتی امشب در سومین نشست مسؤولان قرارگاه دانش‌آموزی با اشاره به تعداد هیأت‌های دانش‌آموزی فعال در کشور اظهار کرد: در حال حاضر حداقل ۱۷۰۰ هیأت دانش‌آموزی شهری و مدرسه‌ای در سراسر کشور فعال است.

دبیرکل انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان عنوان کرد: هیأت‌های شهری به صورت هفتگی و هیأت‌های مدرسه‌ای به صورت مناسبتی فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: هیأت دانش‌آموزی انصارالمهدی شهرکرد یکی از هیأت‌های تراز در سطح ملی است و به همین دلیل دانش‌آموزان و مسؤولان اتحادیه‌های کشور برای الگوبرداری و اشاعه دادن فعالیـت‌های این هیأت به هیأت‌های خود در نشست‌ قرارگاه دانش‌آموزی حضور یافتند.

علامتی خاطرنشان کرد: اخلاص برگزارکنندگان هیأت دانش‌آموزی، انسجام هیأت امنای دانش‌آموزی و محور بودن یک روحانی یا یک منبر که موضوعیت فراوانی دارد از شاخصه‌های بسیار مهم انتخاب هیأت دانش‌آموزی برتر بود.

وی افزود: انجام تدارکات و اجرائیات به دست دانش‌آموزان و همچنین بازگو شدن مباحث معنوی و معرفتی در هیأت از دیگر شاخصه‌های ارزیابی هیأت‌های برتر است.

دبیرکل انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ادامه داد: هیأت انصارالمهدی شهرکرد نیروساز و جریان‌ساز است و اجرای برنامه‌های متناسب و وجود نیروهای یکپارچه از ویژگی‌‌های هیأت برتر است.

علامتی تصریح کرد:‌ دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه می‌توانند عضو هیأت دانش‌‌آموزی شوند و هیأت‌ها از لحاظ معنوی و معرفتی تأثیر به‌سزایی در زندگی شخصی و اجتماعی نوجوان دارد و حضور در هیأت‌های دانش‌آموزی و بهره‌مندی از آموزش‌های دینی و معرفتی آن می‌تواند زمینه‌ساز فراهم کردن سبک زندگی اسلامی برای افراد باشد و روح حاکم بر زندگی را معنوی و معرفتی خواهد کرد.

این مسئول اضافه کرد: فعالیت هیأت‌های دانش‌آموزی مطلوب است اما هنوز جای کار بسیار زیادی دارد.

پاسخ دهید