همایش روزه اولی ها در قزوین

همایش روزه اولی ها در قزوین

مراسم معنوی روزه اولی ها با حضور دانش آموزان پسر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قزوین، در این همایش که شامگاه چهارشنبه ۲۶ خردادماه ۹۵ مصادف با نهمین روز از ماه مبارک رمضان و در سالن اجتماعات اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قزوین برگزار شد، دانش آموزان روزه اولی عضو انجمن های اسلامی مدارس قزوین به همراه سایر دانش آموزان انجمنی حضور داشتند.

DSCF0275 DSCF0288 DSCF0295

در این همایش که به همت دانش آموزان انجمنی شهرستان قزوین برگزار شد محمدرضا فلاح مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قزوین ضمن بیان مطالبی پیرامون عظمت ماه مبارک رمضان و نقش انسان ساز این ماه عزیز، بر توجه هرچه بیشتر به لیالی قدر و فرصت ایجاد شده برای بهره مندی هرچه بیشتر از کتاب آسمانی قرآن کریم تاکید کرد.

وی خطاب به برخی از دانش آموزان انجمنی حاضر در این همایش که ماه رمضان امسال برای نخستین بار در این ضیافت الهی روزه می گیرند گفت: قدر و ارزش روزها و شب های پر فیض و برکت ماه رمضان را بدانید.

DSCF0299 DSCF0301 DSCF0317

استاد حوزه ها و دانشگاه های استان گفت: ما باید از قرآن کریم که کتاب آسمانی ما و چراغ راه و نشان دهنده مسیر زندگی ماست بهره لازم را ببریم. می بایست قرآن را وارد زندگی روزمره مان کنیم و دستورات این کتاب آسمانی  را در جای جای زندگی فردی و اجتماعی مان سرلوحه زندگی، اعمال و کردارمان قرار دهیم.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان قزوین با اشاره به لزوم توجه مفهومی به آیات قرآن کریم گفت: تلاوت توأم با تأمل و تدبّر یک آیه از قرآن کریم و عمل به این کلام آسمانی، قدر و منزلتش از تلاوت بدون تأمل و بهره گیری یک جزء از قرآن بلکه کلّ قرآن کریم بالاتر و ارزشمندتر است. گرچه تلاوت قرآن فی نفسه ثواب خاصّ خود را دارا هست.

DSCF0330 DSCF0336 DSCF0347

گفتنی است هدف از این برنامه، تشویق دانش آموزان انجمنی به روزه داری و ترویج سنت حسنه افطاری ساده بود. از جمله برنامه های همایش روزه اولی ها می توان به  برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء ، قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط دانش آموزان انجمنی، مراسم افطاری، معرفی برنامه های ششمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و تقدیر از انجمنی های فعال اتحادیه شهرستان قزوین اشاره کرد.

DSCF0360 DSCF0376 DSCF0327

پاسخ دهید